Access Accounts merchant profile Integration Steps PL

From Wiki

Jump to: navigation, search

Localised guides → Deutsch . Dutch . Français . Português (Brasil) . Polski . Español . Italiano . English (US) . English (UK)

Contents

Instrukcja obsługi profilu reklamodawcy

Przed utworzeniem swojego profilu na platformie Awin, przeczytaj poniższe informacje:

 • Nie otrzymałeś e-maila aktywującego konto? Sprawdź folder Spam, lub odpowiedz na wiadomość od Awin Integration, aby poinformować o tym zespół. Uwaga: otrzymanie wiadomości może potrwać do 3 godzin.
 • Uprzejmie prosimy, abyś nie zapraszał wydawców do swojego programu do czasu zakończenia integracji i uruchomienia programu.

Krok 1: Wypełnienie strony przeglądowej

Po zalogowaniu się na swoje konto, należy kliknąć Konto > Podsumowanie aby zobaczyć stronę z profilem Państwa programu. Tę stronę oglądają wydawcy, którzy będą mogli przeczytać o Państwa programie.

 • Załaduj logo firmy, klikając na pomarańczowy ołówek obok obraz profilowy
 • Dodaj opis swojej działalności w sekcji Streszczenie
 • Dodać dalsze szczegóły dotyczące Państwa programu partnerskiego w zakładce Opis w przegląd
 • W rubryce Narzędzia dodać adresy stron internetowych i adresy społecznościowe

Krok 2: Przekazanie dokumentów (opcjonalnie)

W zakładce Konto > Podsumowanie dokumenty i pliki, które mają być wyświetlane na stronie Państwa profilu. Mogą to być dane demograficzne/statystyki klientów, przeglądy produktów lub prezentacje marki.

Należy je dodać do zakładki Dokumenty.

Krok 3: Ustalenie warunków programu

Następnie należy kliknąć na zakładkę Warunki. W ten sposób reklamodawcy mogą jasno określić swoje warunki handlowe dla swojego programu partnerskiego. Sprzyja to większej przejrzystości zarówno dla sieci, jak i wydawców.

Uwaga: proszę ustawić wszystkie warunki, aby uzupełnić swój profil w 100%.

 • Ogólne – pozwoli Państwu na dodanie ogólnych informacji związanych z Państwa programem. Proszę pamiętać o dodaniu linijki tekstu o treści "Uwaga - ten program działa z 7-dniowym okresem wypowiedzenia". Tylko po to, aby było to zgodne z Państwa umową z Awin i aby można było się na to powołać w razie zamknięcia programu, gdyby wydawcy wyrazili chęć dłuższego czasu.
 • PPC – Pay-per-click to model marketingu w wyszukiwarkach (SEM). W tej zakładce znajduje się kilka predefiniowanych wspólnych pytań dotyczących PPC. Dzięki temu wydawcy będą mieli jasność, jak chcieliby Państwo, aby promować Państwa za pomocą metody PPC. Gdy będą Państwo zadowoleni z zastosowanych ustawień, należy kliknąć Zapisz.
 • Transakcje – dotyczy to sposobu obliczania prowizji i powodów, dla których prowizje zostaną odrzucone. Bardzo ważne jest, aby informacje podawane przez reklamodawców były poprawne, a wszelkie zmiany były przekazywane wszystkim wydawcom w programie. Po zaakceptowaniu ustawień należy kliknąć Zapisz.
 • Branding - pozwala reklamodawcy na wyszczególnienie ewentualnych wytycznych dla marki. Jeżeli reklamodawca nie posiada żadnych specyficznych dla marki warunków, w tej zakładce należy dodać "brak wytycznych dotyczących brandingu".
 • Prowizje - są to Państwa warunki umowne, zgodnie z którymi nie mogą Państwo obniżyć prowizji dla wydawców o więcej niż 20% w ciągu 30 dni, a także muszą Państwo powiadomić wydawców o obniżeniu standardowych prowizji z 7-dniowym wyprzedzeniem.
 • Okresy wypowiedzenia - określają liczbę dni, w których wydawcy będą informowani o wszelkich zmianach na Państwa stronie internetowej lub w programie wydawniczym. Zapewnia to większą przejrzystość i komunikację między Państwem a wydawcami. Proszę wybrać liczbę dni, o której będą Państwo informować wydawców w każdej z definicji polityki i kliknąć Zapisz.
 • Publishers - pozwala reklamodawcy wyraźnie zaznaczyć, z jakimi typami wydawców współpracuje w swoim programie. Więcej informacji o typach wydawców można znaleźć tutaj. Proszę upewnić się, że udzielono odpowiedzi na wszystkie pytania i pamiętać o dodaniu wszelkich dodatkowych informacji, o których wydawcy powinni wiedzieć.

Gdy są Państwo zadowoleni z zastosowanych ustawień, należy kliknąć click Zapisz.

 • Deduplikacja - pozwala na pełną przejrzystość dla Państwa wydawców w zakresie przypisania sprzedaży, jeżeli działają Państwo w więcej niż jednej formie kanału marketingowego online i odpowiednio potwierdzenie, jeżeli nie. Więcej informacji na temat De-Duplication i jego standardowych praktyk można znaleźć w naszych wytycznych dotyczących najlepszych praktyk de-duplikacji tutaj.

Gdy są Państwo zadowoleni z zastosowanych ustawień, należy kliknąć click Zapisz.

Więcej informacji na temat poszczególnych sekcji można znaleźć w naszym Przewodniku po warunkach profilu reklamodawcy tutaj.

Krok 4: Ustalenie kategorii sektora

Następnie należy kliknąć Konto > Promocja > Twoja branża. Te informacje służą do kategoryzacji Państwa firmy. Umożliwi to wydawcom znalezienie reklamodawców, którzy działają w określonych sektorach, a nam pozwoli na dostarczenie wydawcom szczegółowych raportów. Proszę wybrać przynajmniej jeden sektor, który odzwierciedla Państwa działalność, mogą Państwo wybrać dowolną liczbę.

Po uzyskaniu zadowalających wyników należy kliknąć przycisk Aktualizuj szczegoly sektora.

Krok 5: Stworzenie e-maila powitalnego do programu

Po zaakceptowaniu przez Państwa wniosku o przystąpienie do programu do każdego wydawcy wysyłany jest e-mail powitalny. Można go dodać poprzez Konto > Ustawienia partnerstwa > Email powitalny.

Proszę obejrzeć nasz szablon e-maila powitalnego, aby się zainspirować.

Krok 6: Wstawianie banerów i linków tekstowych

Do rozpoczęcia działalności potrzebują Państwo niewielkiego wyboru standardowych banerów i/lub kilku logo. Niektórzy wydawcy potrzebują również linków tekstowych do dodania na swojej stronie internetowej, aby promować Państwa. Oba te elementy można dodać za pośrednictwem Narzędzia > Moje kreacje.

Proszę obejrzeć naszą instrukcję dotyczącą rozmiarów banerów tutaj i obejrzeć nasz poradnik na YouTube, jak załadować banery. Proszę obejrzeć nasz przewodnik po linkach tekstowych tutaj .

Co dalej?

Aby zainstalować kod śledzenia Awin na swojej stronie internetowej, należy zintegrować kod śledzenia Awin za pomocą Instrukcji instalacji śledzenia w dziale Pomoc techniczna > Przewodnik po instalacji funkcji trackingu, a po zakończeniu skontaktować się z zespołem Global Integrations.

Kliknij tutaj, aby zalogować się na swoje konto

Utknął?

 • Obejrzyjcie Państwo przykładowy profil, aby poznać jego typowy układ.
 • Przejrzyj nasz Katalog Reklamodawców, aby zobaczyć profile podobnych marek w sieci.
 • Obejrzyjcie Państwo nasz film instruktażowy, jak założyć swój Profil Reklamodawcy.
 • Jeśli chcą Państwo dodać nowego użytkownika do swojego konta, można to zrobić poprzez Konto > Zaproś użytkownika > Ustawienia

Privacy

Due to new European legislation regarding how websites store information about you, AWIN is updating its privacy policy. You can see the new version of our policy here. If you would like to see the information we capture on this website, please click here for further details. In order to accept cookies on this site please click the 'I ACCEPT' button