Publisher Click Ref PL
From Wiki
Deutsch | English | Español | Français | Italiano | Nederlands | Polski | Português (Brasil) | Svenska
W jakim celu stosuje się znaczniki click ref
Stosowanie znaczników click ref pozwala na dodanie do linka funkcji śledzenia. Wówczas wszelkie kliknięcia lub transakcje odbywające się poprzez link ze znacznikiem click ref można monitorować z użyciem różnych raportów dostępnych na platformie Awin. Przykładowo, jeśli utworzymy link ze znacznikiem click ref pod nazwą „baner1” i umieścimy tak utworzony kod mierzący za jednym z używanych banerów, będziemy mogli sprawdzać efektywność działania tego banera.
Znaczniki click ref można wykorzystać na szereg różnych sposobów:
- Niektóre z nich monitorują określone strony witryn internetowych
- Niektóre z nich monitorują określone posty w kanałach społecznościowych
- Niektóre z nich monitorują umieszczanie indywidulanych reklam w witrynie internetowej
Na koniec, znaczniki click ref dają możliwość sprawdzenia, gdzie użytkownik znalazł link prowadzący do reklamodawcy, co pozwala na optymalizację kierowania ruchu na jego stronę.
Istnieje również możliwość zastosowania znaczników click ref do znakowania użytkowników w odniesieniu do linków (proszę uważać, aby nie przesłać PII). W ten sposób można się przekonać, jak radzą sobie nadzorowani użytkownicy, i który z poszczególnych użytkowników odpowiadał za poszczególne transakcje (np. dla celów wynagrodzenia).
Jak korzystać ze znaczników click ref
W dowolnym linku można zamieścić sześć różnych znaczników click ref:
- clickref
- clickref2
- clickref3
- clickref4
- clickref5
- clickref6
Aby zastosować znacznik click ref, wystarczy dodać &clickref=YOURREF do linków (gdzie YOURREF zastępuje się dowolnie wybranym tekstem).
Na przykład: http://www.awin1.com/pclick.php?mid=3&id=14895&clickref=linklefttop&clickref2=user54211922
Odnajdywanie znaczników click ref umieszczonych w linkach
- Poszczególne wartości przekazywane przez 'clickref' można odnaleźć w interfejsie raportu transakcji Publisher_Transactions_Report.
- Poszczególne wartości przekazywane przez wszystkie znaczniki click ref można odnaleźć w eksporcie raportu transakcji.
- Poszczególne wartości przekazywane przez wszystkie znaczniki click ref można odnaleźć w V6 w interfejsie API wydawcy
- Poszczególne wartości przekazywane przez wszystkie znaczniki click ref można odnaleźć w żądaniach powiadomienia o transakcjach
- Zagregowane statystyki dotyczące znaczników click ref można znaleźć w raporcie click ref
Uwaga:
- W nazwach parametrów "clickref" należy stosować wyłącznie małe litery ("Clickref" lub "clickRef" nie będą akceptowane)
- Znaczniki click ref nie mają ograniczeń w zakresie liczby znaków. Jednakże zagregowany raport click ref pokazywał będzie tylko pierwszych 50 znaków.
- Wartość „clickref” jest widoczna dla reklamodawcy, którego transakcja jest śledzona. Inne znaczniki click ref nie są widoczne.
- Niektóre rozwiązania w zakresie zarządzania linkami wydawców lub agregatory linków do kuponów mogą wymagać wstawienia znacznika click ref po linku głębokim adresu URL przekliku, na końcu kodu mierzącego. W takim przypadku na końcu linku głębokiego należy dodać &awcr= zamiast parametru &clickref= . Odnosi się to jedynie do standardowych odnośników „clickref”, nie dodatkowych (np. „clickref2”).
Na przykład: http://www.awin1.com/awclick.php?mid=3&id=14895&p=http://www.someproductpage.com&awcr=ADD_CLICKREF_HERE
- Znaczniki click ref mogą składać się jedynie z znaków alfanumerycznych Łaciński-1. Można też korzystać z następujących znaków specjalnych:
!$%()*,-./0123456789:;?@[]^_`{}~
- Niedozwolone jest stosowanie następujących znaków:
# - ponieważ jest on stosowany jako zakotwiczenie linków do strony/ blokowania & - ponieważ ten symbol używany jest przy opisywaniu parametrów URL + - Nie należy stosować | - zostaje zamieniony na podkreślnik' lub " - zostanie dodany przed nimi znak \