Publisher migration FAQ PL

From Wiki

Revision as of 09:16, 18 April 2019 by Matthew Piper (Talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Current revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DLA ZMIGROWANYCH WYDAWCÓW

Contents

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


CZY MUSZĘ MIEĆ KONTO NA NOWEJ PLATFORMIE?

6 marca 2017 roku, zanox i Affiliate Window połączyły siły tworząc nową markę pod nazwą Awin. Aby stworzyć spójną, globalną sieć afiliacyjną, konieczne jest zmigrowanie naszych Wydawców i Reklamodawców na jedną, wspólną platformę.


CO STANIE SIĘ Z MOIM CZŁONKOSTWEM W PROGRAMIE?

Wszystkie Twoje programy nadal są aktywne na starej platformie (koncie zanox). Jak tylko program znajdzie się na nowej platformie, członkostwo zostanie automatycznie przeniesione.


Kiedy dany program zostanie zmigrowany, zostaniesz o tym powiadomiony mailowo. Zanim to się stanie, korzystaj tak jak do tej pory z zanox Marketplace.CZY MUSZĘ PONOWNIE APLIKOWAĆ DO PROGRAMÓW?

Nie, członkostwo do programów zostanie automatycznie przeniesione, jak tylko program zostanie zmigrowany na nową platformę.


PO CO MI KONTO NA NOWEJ PLATFORMIE, SKORO PROGRAMY, W KTÓRYCH DZIAŁAM NIE ZOSTAŁY JESZCZE ZMIGROWANE?

Twoje konto zostało zmigrowane odpowiednio wcześniej, abyś miał wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z nową platformą i uzupełnienie swojego profilu.

Co więcej, już teraz masz możliwość przystąpienia do nowych programów na nowej platformie, które nie były wcześniej dostępne w zanox. Są to programy z wielu branży z UK, US, IE, CAN czy FR.


CZY MUSZĘ PODJĄĆ JAKIEŚ DZIAŁANIA NAWET JEŚLI NIE MAM ŻADNYCH AKTYWNYCH PROGRAMÓW NA NOWEJ PLATFORMIE?

Tak, prosimy abyś dodał/uzupełnił następujące dane:

  • Informacje profilowe
  • Informacje dotyczące Twojego konta bnakowego i numeru VAT
  • Opisy Twoich powierzchni reklamowych
  • Logo firmy
  • Zasięg terytorialny
  • Branżę
  • Użytkownicy przypisani do Twojego konta/administrator konta
  • Subwertykal

Pomoże to reklamodacwom wyszukać Twoje konto i zaprosić Cię do programu.


CO SIĘ STANIE Z MOIMI POWIERZCHNIAMI REKLAMOWYMI?

Wraz z pojawieniem się nowej platformy, konta wydawców nie będą już podzielone ze względu na „powierzchnie reklamowe”, co pozwoli na bardzej kompleksowe podejście do rozwoju współpracy. Na nowej platformie, konta wydawców pokazują powierzchnie reklamowe, co jest listą stron i kanałów jakich używają do promowania reklamodawców. Po tym jak zostaniesz zaakceptowany do programu, będziesz mógł promować go na wszystkich powierzchniach które wyszczególniłeś w swoim koncie. Innymi słowy, reklamodawca akceptuje konto wydawcy – nie stronę czy kanał – i zgadza się by być promowanym na wszystkich powierzchniach reklamowych, które wymienił wydawca na swoim koncie.


CZY BĘDĘ MUSIAŁ ZMIENIĆ MOJE USTAWIENIA TECHNICZNE?

Tak, prosimy Cię o zapoznanie się z nowymi odpowiednikami dotychczasowych narzędzi zanox:.


CZY MUSZĘ ZMIENIĆ LINKI AFILIACYJNE? CO SIĘ STANIE Z DOTYCHCZASOWYMI DEEPLINKAMI ZANOX?

System trackingowy będzie śledził transakcje dokonywane zarówno przy pomocy starych jak i nowych deeplinków. Jednakowoż, będzie to funkcjonowało w ten sposób jedynie w okresie przejściowym. Gdy program zostanie przeniesiony, wszystkie sprzedaże będą pojawiać się na nowej platformie. Aby móc w pełni skorzystać z nowych funkcji, sugerujemy, abyś jak najszybciej podmienił swoje linki.CO SIĘ STANIE Z MOIMI PŁATNOŚCIAMI?

Jak na razie, nic się nie zmienia. Noty uznaniowe nadal będą pojawiać się na koncie zanox, a wypłaty będą wychodzić tak jak dotychczas. Jednak, kiedy program zmigruje już na nową platformę, noty uznaniowe będą pojawiać się na nowym koncie, a płatności będą wysłane na konto bankowe , które widnieje na Twoim koncie Awin.


CO SIĘ STANIE Z MOIMI STATYSTYKAMI?

Twoje statystyki nadal będą widoczne na koncie zanox. Jednak, kiedy dany program zostanie zmigrowany, wszystkie nowe statystyki będą pojawiać się bezpośrednio na Twoim koncie Awin. Dane historyczne nie zostaną przeniesione na nową platformę, jednak nadal będziesz miał do nich dostęp na koncie zanox.


KIEDY MOJE PROGRAMY ZOSTANĄ ZMIGROWANE?

Migracja reklamodawców będzie następowała stopniowo. W pierwszej kolejności przeniesione zostaną programy francuskie, nastepnie programy z Beneluxu, skandynawskie, i globalne.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z migracją – skontaktuj się z Awin Publisher Success.

COMPANY UPDATE


PORADNIKI I DOKUMENTACJE TECHNICZNE


MIGRACJA PROGRAMÓW

Przegląd zmigrowanych programów

Privacy

Due to new European legislation regarding how websites store information about you, AWIN is updating its privacy policy. You can see the new version of our policy here. If you would like to see the information we capture on this website, please click here for further details. In order to accept cookies on this site please click the 'I ACCEPT' button